NCX

Z CZFree Wiki
Verze z 24. 1. 2007, 18:30, kterou vytvořil Dan tencl (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

NCX je myslenka, kdy nekolik okolnich cloudu vytvori svuj propojovaci bod spolecnymi financemi a vybuduji si do tohoto bodu spojeni dle sveho uvazeni. Tyto body by vyhledove mely byt vzajemne propojeny, aby mezicloudove spoje nebyly pretizeny dalkovym czf provozem.

existující NCX body (seřazeno dle času instalace):

- NCX Zápy

- NCX Labyrint

- NCX Sitel


NCX Zápy

Propojuje Řepná pole 10.43, Prosek/Kobylisy 10.33 a 10.32 a czela.net 10.93 Umístění na vodojemu Zápy, spoje jsou 5Ghz (10.43), wifi (Prosek) a ethernet(czela.net)


NCX Labyrint

Další informace, i když zatím spíše skrovné, jsou k dispozici na [domovské stránce projektu NCX].

Tunelovací server labyrint.ncx.cz je v současné době umístěn v serverovně firmy Dial Telecom v Karlíně, v Praze. Konektivita ve směru NIX je zatím 100 Mbps, od 1.února 2007 by teoreticky měla být posílena na 1 Gbps, hardware serveru asi není problém posílit.

Projekt NCX by teoreticky do budoucna mohl podporovat vytváření nativních propojení mezi sítěmi tím způsobem, že by odmítal směrovat tranzitní provoz mezi dvěma sítěmi, které mají možnost vytvoření nativního spoje, ale nechtějí ji využít.

Projekt NCX využívá adresní rozsah 10.254.0.0/16 - s tím, že každý cloud s vlastním rozsahem 10.X.0.0/16 má v NCX rozsahu automaticky rezervován rozsah IP adres 10.254.X.0/24. Teoreticky by tyto IP adresy mohly být použité například pro webhostingové firmy, které budou mít zájem zveřejnit svůj content do sítě CZFree.Net prostřednictvím CZF adres a v rámci TLD .czf.


NCX Sitel

Údaje o provozu uzlu viz graf